Srpen 2018

Klokotská pouť = konec léta

19. srpna 2018 v 8:02 | Jarka
Ano, tak to ještě donedávna bývalo. Když byla v Klokotech pouť, tak to znamenolo konec léta a prázdnin.
Poslední dobou to ovšem neplatí, léta se asi jen tak nezbavíme. Už ani se psem na hodinovou procházku odpoledne nevyrážíme, protože je to pro zvířata jen trápení a tak už tyto fotky, z trasy mezi zahrádkami, mám v archivu velmi dlouho.


Sem tam se jdeme vykoupat, ale už mě ani ta voda nebaví. Tady jsme byli i se synem a jeho Elli.


Malá Ellinka si už na nás pěkně zvykla a tak ji míváme na hlídání třeba celý den. To pak u nás i spinká. Často usne na gauči v obýváku a když mám práci v kuchyni, musí manžel a Bella hlídat, aby Elli nespadla. Na té první fotce spí všicnni tři. Mrkající


Vrátím se k nadpisu. Pouť v Klokotech už roky není to, co to bývalo za mého mládí. Stánků je tam pět a půl, jen "kolotočů" pořád mraky. Tentokrát mě zaujal bazén s lodičkami.


Asi jste si všimli, že zrovna když jsem byla na pouti a chtěla fotit, tak jako na potvoru nesvítilo slunce. Lepkavé vedro, ale bylo převeliké, prostě hnus fialový. Už mě to sucho a pařáky vážně nebaví. Vyfotila jsem si klokotský klášter, ten je krásný za každého počasí. Za kostelem už bylo připravené pódium pro nedělní mši.Uvnitř jim krásně kvetou růže. Určitě je musí zalévat.