Květen 2018

Krásné jaro pokračuje

21. května 2018 v 7:36 | Jarka
Od mého posledního příspěvku uběhlo pár dní, které přinesly i tu dlouho očekávanou vláhu a i když u nás nepršelo zas tak moc, zelené a rozkvetlé jaro může pokračovat dál.
Jeden den jsme na venčící procházku vyráželi pod takto černými mraky. Spadlo z nich jen pár kapek, tak můžu napsat, že jsme nezmokli.


Minimálně jednou za týden se vidíme s naší nejmenší vnučkou. Když jsme ji naposledy asi hodinku hlídali (než si její maminka dojela nakoupit) tak se nám pokakala. Provedla to na balkoně, jak se opírá o ty schůdky. Musíme si k nám domů pořídit nočníček. Litovala jsem, že ji na něj nemůžu posadit. Usmívající se


Jak je známo, svůj malý foťáček nosím všude sebou. Pár snímků jsem pořídila v parku na místě bývalého hřbitova. Přistihla jsem tam i veverky.O víkendu jsme si zajeli na nedaleký Kozí hrádek, na kterém kdysi kázal i Jan Hus. Auto jsme nechali u rybníku.


Na blogu už jsem odtud měla fotky několikrát. Z informační tabule jsem přefotila pár slov.


A letecký snímek i rekonstrukci, jak to kdysi vypadalo. Název "hrádek" je v tomto případě opradu přiléhavý.


Za plotem už jsem byla několikrát, tak jen jeden snímek z dálky.


Kolem Kozího hrádku je nová naučná stezka, jejíž jedno zastavení je u této mohyly.


Další prodloužený víkend

9. května 2018 v 7:38 | Jarka
Máme za sebou moc hezké slunečné dny, které lákají ven. Mezi ně patřil i další sváteční volný den. Zdá se mi, že pylu trochu ubylo, ale řepka kolem nás kvete kam se podíváš. Toto třeba vidíme, když přecházíme lávku přes železniční trať.


Tu trať přecházíme každý den, když jdeme na venčící procházku kolem zahrádkářské kolonie. Tentokrát jsme do jedné z těch zahrádek byli pozvaní na opékání buřtů k rodičům Marušky, od našeho staršího syna. Na té zahradě jsme byli nedávno, ale jen na skok, teď bylo posezení delší. Napřed jsme si zahráli hru, která spočívá ve trefování a kácení kolíků soupeře.


Na zahradě bylo báječně.


Z nedalekého letiště přes nás přetěl i balon.


Přestože je velké sucho, u nás už nepršelo opravdu moc dlouho a pokosené plochy trávy na našem sídlišti usychají jak koncem horkého srpna, na zahradě bylo krásně zeleno. Mají to tady dobře vymyšlené. Kolonie je nad Lužnicí a právě z té se čerpá voda pro zahrádky.


Po hře, kde vyhrálo družstvo seniorů proti mladší generaci (na fotce v koláži jsou zastoupené generace hned tři), došlo na opékání a jak si můžu uzeninu odpustit, tak jsem si moc pochutnala na pěkně vypečeném špekáčku.