Březen 2018

Na velikonočním trhu

30. března 2018 v 7:36 | Jarka
Minulou sobotu byl v našem městě velikonoční trh. Počasí nevyšlo co do sluníčka i když ho meteorologové odpoledne slibovali, ale nepršelo, tak jsme se na něj po obědě zajeli podívat. Stánků bylo srovnatelně s trhem předvánočním a lidí také tak.


Vánoční i velikonoční trhy se mi líbí. Už dávno na nich nejsou vidět stánky s "hadry", ale bývají to trhy řemeslnické se spoustou krásných věciček. Když už se nějaký stánek s textilem objeví, tak to není žádná sériová výroba, ale samé hezké věci.V ohrádce byla i zvířátka.


Na velkém pódiu vystupovaly lidové kapely a dětem se hrálo loutkové divadélko.


Pobyli jsme necelou hodinku, koupili si nějakou tu dobrůtku i něco malého pro radost a ještě pak stihli navštívit maminku.Už je to skoro týden

23. března 2018 v 7:31 | Jarka
Už je to skoro týden kdy měla naše nejmladší vnučka Ella rok. Narodila se 18.3. a tak v neděli dostala svůj první narozeninový dort. Pekla ho má neteř a byl lehounký a moc dobrý.


Ellinka nebyla z té spousty lidí dvakrát nadšená, ale snad si i ona své narozeniny užila.


Stejně se jí nejvíc líbí pohádky o krtečkovi a vlastně všechny kreslené od Zdenka Milera. Obrazovku sleduje s velkým zaujetím, sedá si na bobek a zase vyskakuje, kroutí a mává ručičkama a nevidí neslyší, oči má jen pro kreslený příběh. Pod stolkem s televizí je košík na prádlo, protože ve snaze být zvířátkům co nejblíž chodí až k obrazovce a pak musí zaklánět hlavičku. Je to holka šikovná, chodí od 10,5 měsíce a běhá už dokonce i venku.


Ellinky tatínek se zase zabavil se svým ukulele.


No a jinak se za ten týden nic moc neudálo. Mráz a sníh pomalu odchází, už máme jen zbytky ve stínu a naše venčící pěšinka je opět plná bláta, letos už snad po desáté...


V přírodě se jaro zatím moc neprojevuje, jen v zahrádkách a na záhoncích po sídlišti už kvetou první jarní kytičky.Čtvrteční slunečné ráno

16. března 2018 v 7:36 | Jarka
Už se hodně prodloužil den. Není to tak dlouho, kdy manžel s Bellou vyrážel na první venčící procházku skoro za tmy a dnes už je v sedm hodin ráno světlo. Včera výjimečně vyšlo ranní venčení na mě, jelikož si manžel hned po ránu šel zkontrolovat "cukr". Celý den dost silně foukal vítr, ale dopoledne svítilo slunce o sto šest, tak jsem si sebou vzala foťák. Zprvu jsem myslela, že budu fotit jen Bellu, jak běhá s čumákem u země a čte si psí i jiné stopy.


Aby to nebylo pořád stejné zaměřila jsem objektiv na stožár, na kterém končily dráty.


A pak jsem u plotu pod zahrádkami objevila malé krokusy.


Víc jsem jich potom vyfotila na sídlišti.


A také sněženky, ty teď kvetou všude.Už to venku začínalo být veselejší, jenže o víkendu se má citelně ochladit a zdá se, že si dá jaro ještě načas. Ale nevadí však ono přijde. Když se Bella ráno po hodině vrátí vyvenčená z procházky, čeká na ni miska s granulemi a naplní si bříško, tak si nanosí své plyšáky na pelíšek a dá si dvacet.Mrazy konečně polevují

3. března 2018 v 8:58 | Jarka
Ty největší mrazy už polevují a přestože bylo včera pod nulou celý den a dokonce se přidal vítr, který pocitové teplotě moc nepomáhal, šla už jsem na venčící procházku. Rýmu sice úplně doléčenou nemám a sem tam i zakašlu, ale doma jsem byla od pondělí a už mě to vůbec nebavilo.
Byla jsem se podívat na záhonek talovínů. Sem tam u nás ještě leží sníh, ale talovíny jsou odkryté a nevím jestli nejsou i zmrzlé. Uvidíme, jak budou vypadat až teplota vyleze nad nulu.


Pilně sypu ptáčkům a když jsem včera uviděla z krmítka čouhat barevný ocásek vzala jsem kompaktík a návštěvníka přes sklo okna vyfotila.


Jestli tady byl někdo, kdo si opravdu tu zimu užíval, tak to byla naše Bella. Staráme se o ni první zimu a vidíme, že je to vyloženě zimní pes. V létě na ní bylo po hodinové procházce znát, že toho má plné zuby. Teď lítá, skáče a je k neutahání. Doma, je ale hodná a většinu dne leží a spí. A když nespí, tak kouká co by snědla a nebo tahá svoje plyšáky a také moje pantofle.


Když jsem v pondělí vymrazovala ledničku, našla jsem v ní zbylý mák a tak mě napadlo, že bych z něj mohla udělat buchtu s makovými kopečky a drobenkou. K horkému čaji a kávičce přišla po vycházce náramně vhod.