Leden 2018

To už je opravdu jaro?

Pátek v 8:14 | Jarka
Prý se má ochladit, ale zatím to pořád víc připomíná jaro než to, že jsme uprostřed ledna. Když jdeme s Bellou na procházku těžko se nám volí trasa, aby jsme nepřišli domů obalení blátem, což mě milovnici zimy a sněhu vůbec netěší.
Na sídlišti kvete nejenom vřesovec, ale i růžička.


A na záhonu, kde každoročně koncem února fotím první talovíny, už vykukují jejich hlavičky a nezmrznou-li, pokvetou letos dřív.


Nejraději chodíme přes pěší lávku, kolem zahrádkářské kolonie, kde se Bella může dosytosti vyběhat.Když chci venku Bellu vyfotit, tak jí fotím jen ocas. Řekla jsem si, že ji posadím a vyfotím lépe, jenže ona je asi po mě a fotit se nechce. Jak dám foťák před obličej, tak uhne hlavou a nepomáhá žádné přemlouvání.


Ještě přidám snímek bonboniéry, ktarou jsme dostali od našich ukrajinských sousedů za zalévání kytek, když byli na svátky doma.


Jo. A přečetla jsem knížku, kterou jsem dostala a byla moc pěkná. Doporučuji.


První článek v novém roce

6. ledna 2018 v 9:33 | Jarka
Je na čase, abych svými příspěvky otevřela nový rok 2018. Je zajímavé sledovat, jak těch mých článků rok od roku obývá, ale aspoň už nemám choutky blogování ukončit. Zato mám velkou svobodu v přidávání těch nových. Mrkající
Letošní rok zahajujeme volbou pana prezidenta a musím se přiznat, že stále nejsem rozhodnutá. Jen vím to, že bych byla moc ráda, kdyby se stávající hradní pán odebral do zaslouženého důchodu.
V pátek už jsem zlikvidovala veškerou vánoční výzdobu, jen jsem si ještě brzo ráno naposledy rozvítila stromeček a pak se pustila do úklidu. Vyhrála jsem si s ním celé dopoledne. Na jednu stranu mi ty třpytivé serepetičky chybí, ale na druhou se mi zdá, že je v bytě více světla. Což může být také tím, že už se přece jen pomalu prodlužuje den.


Zůstala nám jen čokoláda z kolekce a také máme na balkoně ještě nějaké cukroví, které tam asi dlouho bude. Jsme líní brát krabičky do bytu, vše rozbalovat a pak zase zpátky uklízet, tak si raději ke kávě a čaji zakrojíme do buchty, neboť peču pravidelně.